Vítáme vás na oficiálních stránkách Obec Radvanice
Drobečková navigace

Úvod > Aktuality > Testování v obci

Testování v obciVážení občané,

abych předešel různým spekulacím na sociálních sítích, nastíním otázku plošného testování v naší obci. Předem upozorňuji, že obec Radvanice nebyla oslovena s možností zapojení se do projektu a zároveň nebyla o této skutečnosti informována. V této prvotní fázi se jedná o cílený či náhodný výběr větších obcí a měst v našem okrese, kde cílem je pomoc zabránit dalšímu prudkému šíření a zároveň zjistit, proč se tu epidemie šíří v takové míře v porovnání s ostatními regiony v republice.

Iniciátorem antigenního testování obyvatel Trutnovska na COVID-19 je Krajský úřad Královéhradeckého kraje ve spolupráci s Armádou ČR, Oblastní nemocnicí Trutnov a městem Trutnov. Do první fáze byly zařazeny obce jako např. Úpice, Žacléř, Janské Lázně, Rtyně v Podkrkonoší, Mladé Buky nebo Malé Svatoňovice, kde testování probíhá vždy podle stanoveného harmonogramu v jeden konkrétní den cca 2-3 hodiny. Denně se celkově otestuje maximálně 300 osob. Není v možnostech mobilních týmů otestovat obyvatelstvo celoplošně vzhledem k jejich kapacitám. Vlastní testování je založeno na dobrovolnosti a pro jedince, u kterých je pravděpodobné, že mohli s infekcí přijít do kontaktu.

Již od pondělí 8.2.2021 se snažíme zabezpečit tuto možnost i v naši obci. V současné době jsme zařazeni mezi žadatele a máme testování občanů v další fázi projektu přislíbenu. Každopádně však půjde o rozhodnutí iniciátora akce. O aktuálním vývoji a případném příjezdu mobilního testovacího týmu budete informováni.

Tomáš Němec, starosta obce