Vítáme vás na oficiálních stránkách Obec Radvanice
Drobečková navigace

Úvod > Aktuality > Slovo starosty

Slovo starosty



Vážení spoluobčané,

tuto zprávu jsem podal minulý týden 25.2.2021 prostřednictvím paní místostarostky na zasedání zastupitelstva obce a začínala takto:

Je to poprvé za takřka 7 let, kdy se zastupitelstva nezúčastním, resp. nemohu. Omlouvám se za svoji neúčast na dnešním zasedání, jelikož i mě dohnala nákaza COVID-19. Do 6.3.2021 mám domácí karanténu, kterou budu každopádně dodržovat. Kde jsem se tím marastem nakazil opravdu nedokážu říci. Vyhýbal jsem se kontaktům, nevyhledával společnost a na úřadě striktně dodržujeme veškerá hygienická pravidla včetně nošení respirátorů. Chci na vás apelovat, dodržujte všechna doporučení a zůstávejte nejlépe doma, nic nepodceňujte. Nejsem odpírač všech nařízení jako např. bývalý prezident Klaus, jelikož si uvědomuji vážnost situace. Nyní mám i svoji zkušenost a věřte mi, není o co stát a panu Klausovi přeji lehký průběh nemoci.

Chci vás informovat, že pracuji dle možností z domova. Chod úřadu je prozatím zabezpečen a vše nutné funguje také díky home office. V obci proběhlo 2x testování mobilním týmem. Zde byly ze 130 testovaných odhaleny 4 pozitivní vzorky. Věřím, že v naší obci je vidět to světlo na konci tunelu a pozitivních případů ubývá. Probíhá také distribuce roušek a respirátorů, které se podařilo získat z hmotných rezerv a od dárců. Osobám 70+ (cca 130 lidí) jsou od úterý (23.2.2021) distribuovány osobně domů balíčky s 10 ks roušek a 2 ks respirátorů FFP2/KN95. Tyto osoby jsou zároveň dotazovány formou jednoduchého dotazníku na očkování (podání pomocné ruky např. při registraci). Dále také probíhá volný výdej balíčků pro ostatní občany, kde si na obecním úřadě může každý vyzvednout 10 ks roušek a 1 ks respirátoru na osobu do vyčerpání zásob. Průběžně probíhá desinfekce veřejných prostor v obci vzhledem k eliminaci šíření viru. Také jsem se dotazoval hejtmana, náměstka pro zdravotnictví, starosty Adamce, ředitele nemocnice na možnosti očkování formou praktického lékaře v obci. Z vyjádření hejtmana Červíčka a také poslance Adamce je největší překážkou nedostatek vakcín, nicméně i oni podporují variantu očkování obyvatelstva praktickými lékaři. V současné době se však situace vyvíjí a praktický lékař již informace prostřednictvím obecních kanálů podal. Očkování přebírá do svých rukou a své pacienty bude oslovovat. 

Je to asi vše, co jsem vám potřeboval v kostce sdělit. Je před námi další období, které ukáže, jak si společně všichni přejeme vystoupit z tohoto temného období. Proto nepředpokládám, že by někdo z vás měl pochybnosti o dodržování restrikcí. Pojďme zatnout zuby, užívat si s rouškou procházek na jarním sluníčku a těšit se na konec března. Přeji klidné dny a pevné zdraví. Chraňte sebe a své blízké.

Tomáš Němec, starosta obce