Vítáme vás na oficiálních stránkách Obec Radvanice
Drobečková navigace

Úvod > Aktuality > Roušky pro Radvanice

Roušky pro RadvaniceVážení občané, chtěl bych vás jen krátce informovat o akci „Roušky pro Radvanice“.

Obec Radvanice v předchozích dnech rozdala získané a vyrobené roušky těm nejvíce ohroženým, tzn. seniorům. Do včerejšího večera se pomocí roznosů místními hasiči podařilo rozdat tento ochranný materiál spoluobčanům nad 60 let věku. Jelikož získáváme další roušky a hlavně díky dobrovolníkům jich dokážeme dostatečné množství vyrobit (1. den - 40 ks, 2. den - 170 ks, 3. den - minimálně 250 ks), je možné tyto začít plošně vydávat všem potřebným občanům obce. Proto byl dnes zahájen bezplatný výdej prozatím 1 ks na osobu. Roušky jsou šité ze 100% bavlny, dvouvrstvé s gumičkou, popř. s tkalounem na zavázání. Roušku lze vyvařit, usušit a opětovně použít. Doporučuje se vložit papírový kapesníček, jako další vrstvu.

Výdej započal dnes podle plánu ve 13 hodin a bude probíhat do 18 hodin. Zítra se můžete dostavit od 9 - 11 hodin dopoledne a odpoledne od 13 - 16 hodin.

Roušky jsou do vydání zásob a v případě nedostatku bude vytvořen pořadník. V případě, že roušek bude dostatek, rádi vás vybavíme i dalším kusem navíc.

Musím touto cestou velice poděkovat pružným dodavatelům a hlavně zaměstnancům obce a všem zúčastněným dobrovolníkům, kteří chápou vážnost situace. DĚKUJI, DĚKUJI, DĚKUJI !!!

Za obec Radvanice T. Němec, starosta obce.

 IMG_20200319_124023.jpg