Vítáme vás na oficiálních stránkách Obec Radvanice
Drobečková navigace

Úvod > Aktuality > Oprava silnice III/30115 RADVANICE - SLAVĚTÍN

Oprava silnice III/30115 RADVANICE - SLAVĚTÍNVážení spoluobčané,

zajisté registrujete pohyb techniky Údržby silnic KHK a.s. na úseku komunikace Radvanice – Slavětín. Ze zjištěných skutečností mohu konstatovat, že dojde k celkové opravě této silnice, za což jsme samozřejmě rádi. Jelikož se jedná o opravu a nejsou s touto akcí spojena žádná povolovací a schvalovací řízení, nejsou ani informace zcela stoprocentní. Jistotou je pouze to, že akce byla původně plánována na podzim letošního roku a vzhledem k přerušení jiné akce byla tato zařazena aktuálně již v červnu.

Získanou a podstatnou informací je také to, že podle harmonogramu se práce plánují od 3.6. do 12.7.2019. Se zástupcem zhotovitele bylo vzhledem k problematickému přístupu do Slavětína dohodnuto započít práce s pokládkou vrstev od centra Slavětína po křižovatku ke střelnici. Zde by měla úplná uzavírka trvat zhruba od 10.6. do 12.6.2019, jelikož dojde k pokládce ložné a obrusné vrstvy bezešvým způsobem. V těchto dnech a za příznivého počasí bude úplná uzavírka tohoto úseku vždy zhruba od 7:30 – 16:00 hod.

Po položení úseku Slavětín – křižovatka ke střelnici bude tento sjízdný objízdnou trasou přes Chvaleč (okolo střelnice), jelikož dojde zároveň k uzavření dalšího úseku, tj. od křižovatky ke střelnici směr Radvanice. Zde se plánuje celková uzavírka v horizontu cca jednoho týdne, opět většinou v závislosti na počasí a v rozmezí od 7:30 do 16:00 hod. V ostatních případech by měl být provoz omezen kyvadlově.

Ačkoliv dojde k částečnému dopravnímu omezení, musíme být spokojeni s budoucím výsledkem, který vyřeší problém rozpadající se komunikace tímto směrem, jejíž opravu bychom zajisté několik let neúspěšně urgovali. Veškeré získané informace se budeme snažit prezentovat s předstihem hlavně na stránkách obce www.radvanice.cz

T.Němec, starosta obce