Vítáme vás na oficiálních stránkách Obec Radvanice
Drobečková navigace

Úvod > Aktuality > Informace z KHK

Informace z KHKInformace hejtmana KHK:

Vláda dnes schválila nová opatření cílená na nejvíce zasažené regiony ČR. Jedním z nich je okres Trutnov v Královéhradeckém kraji. Nová opatření začnou platit od půlnoci z 11. na 12. 2. a budou trvat do konce nouzového stavu, tedy do 14. 2. 2021.

Pro okres Trutnov bude nově platit omezení pohybu obyvatel mimo nebo do regionu. Mezi výjimky budou patřit například cesty do zaměstnání, do školy nebo za zdravotními službami. Na dodržování opatření bude dohlížet policie.

Vláda také nařizuje povinnost používat jako ochranný prostředek dýchacích cest chirurgickou roušku nebo respirátor s filtrační účinností FFP2, a to na všech veřejných prostranstvích, ve vnitřních prostorách budov a ve veřejné dopravě.

Vedle toho vláda důrazně doporučuje na všech pracovištích omezení fyzického kontaktu osob a případně upřednostňování práce z domu. Pracoviště je nutné dostatečně větrat a klást důraz na hygienu rukou a prostředí.

Bohužel až po měsíci, od podezření, oznámil SZÚ výsledky, které potvrdily téměř 60 % podíl britské mutace na nákaze v našem kraji, zejména na Trutnovsku, a vláda dnes ráno rozhodla o nových opatřeních. Pro co největší zamezení šíření nákazy, mohou lidé mezi okresy cestovat pouze v nezbytných případech. My je v rámci Královéhradeckého kraje musíme respektovat a prosím veřejnost, aby rozumně a v rámci možností tato opatření dodržovala. Nová opatření jsou zaměřená především na osoby, které chtějí cestovat do předmětného okresu a nemají k tomu důvod. Pro místní obyvatele platí řada výjimek – docházka do škol, návštěva lékaře, péče o příbuzné, cesta do zaměstnání apod. –, které jim umožní vycestovat a vrátit se kdykoliv domů.  Omezení pohybu mezi okresy sousedícími s Trutnovskem bude kontrolovat policie a věřím, že odůvodnění cest bude posuzovat s velkou důvěrou v jejich oprávněnost.  Platnost nových opatření je do konce nouzového stavu, ale může být dle situace upřesněna. Neméně důležité zůstává pokračující testování veřejnosti, čemuž by měly napomoci zřízené mobilní týmy, které zvyšují dostupnost a operativní vyhodnocení testování na covid-19. Nyní fungují zejména pro obyvatele Trutnovska, ale jejich počet by se měl příští týden zvýšit, aby mohly testovat i v dalších oblastech, kde je epidemie na vzestupu,“ řekl hejtman Martin Červíček.